O bitcoinu

13. března 2018 v 10:36 | Toro |  Užitečné informace

Ahoj lidi,


na internetu se rozmáhá sbírání bitcoinů, ale také investování do této internetové měny, za účelem výdělku z obchodování na burze apod. Zároveň se již dnes spousta lidí i v České republice snaží bitcoiny těžit, což se rozhodně neobejde bez investic, pokud tímto způsobem chcete opravdu něco vydělat. S bitcoiny jako internetovou měnou lze dnes platit, nebo si jí můžete vyměnit třeba za eura, dolary, ale i Koruny české. Platit s bitcoinem je však lehčí spíše na internetu a to zejména pokud se jedná o platby za služby, či virtuální věci na internetu (domény, reklama atd.). Některé známé firmy už ale začínají přijímat bitcoin a můžete si tak u nich nakoupit za tuto internetovou měnu i skutečné věci. Jako příklad můžu uvést třeba Alza.cz

Dávejte si však vždy na své bitcoiny pozor, zejména pak na to, kam je odesíláte, jestli je stránka ověřená, jaké má preference u lidí, nebo na stránkách, které se zabývají hodnocením stránek a můžete na nich zjistit, které jsou podvodné a které fungují.Rozhodl jsem se napsat informace o bitcoinu, ať vlastně víme co to sbíráme.

Co je to bitcoin?


O bitcoinu se na internetu můžeme dozvědět, že je to internetová tzv. open source P2P platební síť a zároveň je to i název pro kryptoměnu kterou používá. Jak tomu ale rozumět?

Důležitým rozdílem bitcoinu oproti klasickým měnám které známe je ten, že podléhá plné decentralizaci. Tedy bitcoin jako měnu nemůže ovlivnit ani její autor, ani vláda nebo jiní jednotlivci, banka apod. Dá se tak říci, že v síti neexistuje žádný centrální bod, který by sám rozhodova. Narozdíl od klasické měny kde existuje vždy nějaká centrální banka.

Konečné množství bitcoinů v síti je předem známo a uvolňování bitcoinů do oběhu je přímo definováno ve zdrojovém kódu. Pokud tedy nerozumíte programování stejně jako já :D je to takové základní vysvětlení. Důležité je to, že každý z nás můžeme tuto měnu těžit a tím i ovlivňovat, ale jen malou částí. Na trhu se pak ale chová podobně jako klasické měny, nebo cokoli s čím se dá obchodovat. Pokud se bitcoin stal měnou ve kterou spousta lidí věří a investují do ní své peníze, pak její hodnota může vzrůstat a stát se tak artiklem k obchodování, investování apod.

Pokud vás zajímá autor nebo historie bitcoinu, pak je dobré vědět že síť bitcoinů existuje a funguje už od roku 2009. V tomto roce ji popsal a vytvořil člověk nebo možná skupina lidí, každopádně podepsaná jako Satoshi Nakamoto. Autorství je tak dále neznámé. Vyvráceny byly i myšlenky, že by bitcoin vymyslel Elon Musk a to proto, že toto tvrzení sám odmítl.

Základními koncepty pro vznik bitcoinu byly "Bit gold" a "b-Money". V dnešní době existuje oficiální softwarový klient pro platby. O ten se starají dobrovolníci z celého světa. Dnes se již o bitcoinu mluví více a pořádají se tak i konference o důsledcích této měny, třeba v New Yorku, v Londýně, ale i v Praze nebo ve Vídni.

Pokračování již brzy ! Úžasný
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.